Lotnisko zostało zbudowane w połowie lat trzydziestych XX wieku jako lotnisko dla niemieckiej Luftwaffe. Z tego lotniska w 1939 roku

odbywały się ataki lotnicze na Polskę. Pod koniec Drugiej Wojny Światowej zostało ono przejęte przez sowieckie siły okupacyjne i znacznie rozbudowane w latach pięćdziesiątych XX wieku. Lotnisko zajmowało obszar 525 h. Poprzez kolejne lata było wyposażane w różne typy samolotów: Ił-28R, Jak-28R, Jak-28R , Su-24MR i Su-24MP. Wojska radzieckie wycofały się z tego obszaru na początku lat 90- tych.  Ostatnie loty transportowe miały miejsce na początku sierpnia 1993 roku. Lotnisko zostało następnie przekazane władzom niemieckim. Dzisiaj odbywają się tutaj loty cywilne. Część bunkrów i schronów dla samolotów stoi niewykorzystana do dzisiaj. Jeden pas jest wyłączony z ruchu.

Miejsce to odwiedziliśmy podczas powrotu do domu. Mieliśmy trochę czasu i nie chcieliśmy go marnować. Poza kilkoma schronami dla samolotów, które są zachowane w bardzo dobrym stanie i jednym nieczynnym pasie startowym nic więcej z ciekawych rzeczy nie znaleźliśmy. Poniżej galeria.

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.