O NAS

Jesteśmy grupą ludzi, których powiązała wspólna pasja a mianowicie turystyka urbanistyczna zwana Urban Exploration lub po prostu urbex. Jedni wolą spędzać wolne chwile w górach, lasach, nad morzem itp. Inni jeszcze zwiedzają miasta. Fotografują się przed popularnymi pomnikami i obiektami miejskimi, gdzie dostęp do tego mają wszyscy. My wykorzystujemy te chwile by zwiedzać i odkrywać zapomniane przez większość ludzi miejsca. Nie wszyscy to rozumieją i uważają że to głupie, bo kto przy zdrowych zmysłach lata po jakiś opuszczonych i walących się budynkach? Nie, tak nie jest. To trzeba przeżyć by to zrozumieć. Opuszczone miejsca to nasza pasja. Odkrywamy je na nowo i fotografujemy, by poprzez wykonane zdjęcia pokazać wam z nico innej perspektywy.

Dla nas wyjazd na eksploracje to nie tylko odwiedzenie opuszczonego miejsca i zrobienie w nim zdjęć. To są również  wspólne chwile spędzone na rozmowach podczas podróży, na miejscu i po jej zakończeniu.

Strona w formie foto bloga powstała po to, by wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy skupić w jednym punkcie. Dzisiaj każdy kilkoma kliknięciami może założyć swojego Facebooka. Ostatnio w tym środowisku powstało bardzo wiele tego tupu ,,Fanpage”. Ze stroną jednak trzeba się napracować. Jest to nasza wizytówka.  Cieszymy się że z powodzeniem z miesiąca na miesiąc jej zasięg i odwiedzalność rośnie. 

CZYJE SĄ ZDJĘCIA?

Wszystkie zdjęcia, które znajdziecie na naszym portalu są naszego autorstwa. Naszą czołową grupę tworzą 3 osoby (Marek, Martyna i Dawid). Nasze wspólne zdjęcia tworzą cały projekt Aviator Urbex.  Niczego od innych nie kopiujemy i ściągamy. Przestrzegamy prawa autorskiego. Dlatego też nie zezwalamy nikomu na kopiowanie naszych zdjęć. Zdjęcia te pochodzą z prywatnych naszych zbiorów i są chronione prawami autorskimi. Zaznaczone są naszym znakiem.Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.Jeżeli, ktoś coś potrzebuje to prosimy o kontakt

CZY MOGĘ SIĘ Z WAMI SKONTAKTOWAĆ?

Możecie do nas napisać na Facebooku, Instagramie lub na aviatorurbex@gmail.com. Zawsze odpowiadamy. Nie zadawaj pytań o lokalizację, bo jej nie uzyskasz od nas. Wymieniamy miejsca jedynie z eksploratorami z którymi współpracujemy. 

GDZIE ZNAJDĘ CIEKAWE MIEJSCA DO EKSPLORACJI? 

Większość opuszczonych miejsc można znaleźć oczywiście za pośrednictwem wyszukiwarki google. To jest podstawa. Wystarczy poszukać. Nasze opuszczone miejsca, które widzicie na stronie w przeważającej ilości wypadków odkryliśmy przez przypadek, bądź uzyskaliśmy informacje od innych eksploratorów. 

CZY MOGĘ SIĘ Z WAMI WYBRAĆ NA EKSPLORACJĘ?

Zazwyczaj działamy sami. Zawsze możesz do nas napisać. Indywidualnie podejdziemy do tematu. 

AVIATOR URBEX – SKŁAD

Marek  – Eksplorator, fotograf amator  – pomysłodawca i twórca portalu www.aviatorurbex.pl

Pochodzę z okolic Polanicy Zdroju. Obecnie mieszkam we Wrocławiu. Tu pracuje i żyje. Z turystyką urbanistyczną związany jestem od 8 lat. Moją pasją również jest paintball i pływanie. Od dłuższego czasu chodziło mi po głowie stworzenie portalu, gdzie ludzie będą mogli podziwiać te zapomniane miejsca. Uważam, że w Polsce jest wiele opuszczonych obiektów, które należy w pewien sposób uwiecznić, by nie odeszły w zapomnienie. Urbex jest najlepszym narzędziem do tego. Dlatego stworzyłem projekt Aviator Urbex. Mam nadzieje że ten portal przetrwa i będzie się rozwijał. 

Sprzęt fotograficzny:

Pentax K – S2

Obiektyw podstawowy:   Sigma AF 10-20/3.5 EX DC HSM 

Awaryjny:

Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

Kontakt: aviatorurbex@gmail.com

IMGP2129.jpg  IMGP2031.jpg _DSC8051-Edit.jpg   

    

Martyna  – Eksplorator, fotograf – Eksploracją opuszczonych miejsc zajmuje się od 2013 roku. Wszystko zaczęło się od zajęć na studiach – wtedy pierwszy raz usłyszałam o opuszczonych i zapomnianych miastach na świecie. Ten dzień mogę nazwać początkiem mojej przygody z Urbex’em. Pierwszą wyprawę pamiętam bardzo dobrze, była to opuszczona szkoła.. Na wyprawę poszłam sama – jedyne co pamiętam to ogromną adrenalinę połączoną ze strachem. W powietrzu unosił się charakterystyczny zapach – jak mogę teraz stwierdzić – to po prostu zapach opuszczonych miejsc. Po wyjściu byłam podekscytowana, a jednocześnie wiedziałam, że to nie koniec. To był dopiero początek. W 2013 roku sam Urbex nie był tak popularny jak teraz – obiekty stały i mało kto je odwiedzał. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania opuszczonymi miejscami, zaczęto je wyburzać oraz skutecznie zamykać przed eksploratorami. Dlatego coraz trudniej jest znaleźć ciekawe miejsce. To o czym warto pamiętać mówiąc o Urbexie to przede wszyskim fakt, że Urbex to nie wandalizm. Odwiedzając opuszczone miejsca niczego nie niszczę ani niczego nie zabieram. Każdy kto chce robić zdjęcia w zapomnianych miejscach musi pamiętać o podstawowej zasadzie: „Zabierz tylko zdjęcia, zostaw tylko odciski stóp”.

Odwiedź moją stronę

www.opuszczone-miejsca.pl

Sprzęt fotograficzny : Nikon D 320

Obiektyw podstawowy : Sigma 10-20 

IMGP0327.jpg   

IMGP4935.JPG  IMGP5036.JPG

   

Dawid  – Eksplorator, fotograf – Pochodzę ze Szczytnej . Fotografią zajmuję się 10 lat. Mieszkam i pracuje we Wrocławiu.   Z turystyką urbanistyczną związany jestem od 6 lat.Świadoma przygoda z Urbexem rozpoczęła się od telefonu kolegi Marka Pawlickiego, z zapytaniem czy nie mam ochoty na zwiedzenie i sfotografowanie pewnej lokalizacji. Oczywiście nazajutrz z całym sprzętem fotograficznym znaleźliśmy się na miejscu , od razu złapałem “bakcyla”. Jak każdy zapaleniec fotografii i video filmowania poszukiwałem nowych kadrów i ujęć. Urbex pozwala być w miejscach gdzie tego nie brakuje , na każdym kroku można wykonać rewelacyjne zdjęcia. Lecz najważniejszą cechą urbexu jest uwiecznianie “miejscówek” które z biegiem lat niszczeją a w wielu przypadkach niedługo znikną . Co do miejsc które odwiedziliśmy nie ma miejsca które wyróżniam , do każdego miejsca chciałbym wrócić i zobaczyć jak się zmieniło pod wpływem czasu. Mniej przyjemny widok jest gdy miejsca zostają zniszczone przez wandali a należy pamiętać Urbex to nie wandalizm choć czasem zdarza się zwiedzać na pograniczu prawa.

Jeżeli interesuje cię ciekawy nadruk na koszulce i nie tylko, odwiedź moją stronę!!!

www.art-play.pl

Sprzęt Fotograficzny 

Canon 

Obiektyw:

 

 

 

 

 

 

ZDJĘCIA TEAM-U