Niedawno odwiedziliśmy opuszczony pałacyk myśliwski, który został wybudowany w XVII wieku przez niemiecką rodzinę arystokratyczną. Pałacyk leży w małej wiosce

rolniczej otoczony pięknymi krajobrazami, stąd był wykorzystywany przez właścicieli i ich gości  jako baza wypadowa na przejażdżki po okolicy i polowania.

Sielankę tą przerwała jednak II Wojna Światowa w czasie której ówczesny właściciel pałacu nie godząc się na politykę Hitlera wyemigrował za granicę a jego rodzina została wymordowana pod koniec wojny przez żołnierzy radzieckich nacierających na te tereny. Po wojnie pałac został wykorzystywany jako zamknięty zakład leczniczy dla dzieci chorych na gruźlice a następnie jako dom pomocy społecznej. Obecnie jest w rękach prywatnych. 

W pałacyku zachowała się tylko jedna sala z kominkiem i fortepianem. Reszta pomieszczeń jest wyczyszczona i skuta do cegieł. Prawdopodobnie obiekt przygotowywany jest pod generalny remont. 

Poniżej galeria zdjęć. Miejsce to odwiedziliśmy z naszym kolegą Bartkiem z ,,Terenu Prywatnego” 

Autorzy Zdjęć 

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘĆ

[gallery_one id=”8394″ view=”gird” settings=”%7B%22columns%22%3A%224%22%2C%22m-columns%22%3A%222%22%2C%22s-columns%22%3A%221%22%2C%22lightbox%22%3A%221%22%7D”]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.