Koszary powstały pod koniec XIX wieku. Na potrzeby niemieckiej armii cesarskiej wybudowano tutaj wojskowy ośrodek badawczy, w którym testowano artylerie.

Wehrmacht prowadził w tym miejscu do 1945 roku centrum rozwoju i testowania nowego sprzętu wojskowego. W tym miejscu zostały opracowane silniki na paliwo ciekłe A1 i A2. Również obok znajdował się rozległy poligon wojskowy na którym testowano wszelkie prototypy niemieckich wozów opancerzonych i przechwyconych czołgów.

W latach 50 -tych teren koszar był wykorzystywany przez żołnierzy Zachodniej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Stacjonowała tutaj brygada transportowa. Koszary zostały przyłączone do lotniska wojskowego, które zostało wybudowane specjalnie na potrzeby logistyczno – transportowe dla zachodniej grupy wojsk.

Teren koszar jest bardzo rozległy. Niestety z racji upływu czasu budynki nie są w najlepszym stanie. Wiele już się zawaliło, a spora część jest mocno uszkodzona.

W koszarach byłem dwa razy. Udało mi się sfotografować centralny plac apelowy i kilka budynków. W jednym z nich znalazłem mural z Leninem w tle podczas mojej ubiegłorocznej wizyty.

Na pewno powrócę jeszcze w celu uzupełnienia galerii

Marek Pawlicki

GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *