Natychmiast po przezwyciężeniu najtrudniejszych problemów z lat wojny w małych komórkach rozrodczych pewnej miejscowości w dawnej już NRD zaczęło się na nowo rozwijać życie społeczne i działalność ludzi. Osobowości socjalistyczne rozwijały się w

swoich kolektywach pracy, w dzielnicach mieszkaniowych, w walce o najwyższe wyniki, w socjalistycznej rywalizacji, w nauce przez sport i zdobywaniu skarbów kultury, w uczestnictwie w zarządzaniu i planowaniu wschodnioniemieckiego społeczeństwa we wszystkich dziedzinach . Coraz więcej osób pracujących i obywateli regularnie uprawiało sport, promując w ten sposób swoją radość z życia, wzmacniając swoje zdrowie, zwiększając wydajność oraz znajdując odpoczynek i relaks.

W miejscowości tej, tym ruchem sportowym były kręgle ,które powstały w ramach lokalnego firmowego stowarzyszenia sportowego. Ta kręgielnia została zbudowana w latach 1956/1957 jako obiekt 1-torowy. KSV (klub kręglarski) zbudował tu swój dom, a sponsorem była duża firma VEB w wiosce. Niedługo później tor został przedłużony o kolejny i można było tu grać w kręgle na 2 torach z desek. Klub przeniósł się w 1976 roku do większego, bardziej nowoczesnego obiektu. Nie wiadomo, czy stara kręgielnia była nadal używana; przylegająca do niej restauracja mogła nadal ją obsługiwać. Nic jednak na ten temat nie wiadomo. Dostać się tam nie jest trudno jednak trzeba uważać na mieszkańców, ponieważ budynek kręgielni przylega bezpośrednio do jednej z prywatnych działek.

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *