Dawna pralnia i kotłownia Interferie

Pralnia i kotłownia to jedyne budynki, które zachowały się po dawnym ,, Górskim Schronisku Młodzieżowym Pod Pawiami” które to należały do ”Interferii” spółki córki dzisiejszego KGHM. 

Za wiele nie ma co się rozpisywać o tym miejscu. Niegdyś był to duży ośrodek do, którego przyjeżdżały głównie dzieci pracowników KGHM na wakacje bądź ferie. Miejsce to składało się z budynku głównego, kotłowni, pralni oraz kilkunastu drewnianych domków letniskowych. Koło 2005 r. obiekt został zamknięty. Domki letniskowe zostały sprzedane pojedynczym właścicielom. Budynek główny wraz z zabudowaniami gospodarczymi zostały również sprzedane osobie prywatnej. Przez kilka lat nic się z tym miejscem nie działo. Niszczało powoli. Natura robiła swoje. 

Parę lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach spłoną budynek główny. Pozostałości, które udało się ugasić stoją do dzisiaj. Zobaczycie je na zdjęciach. 

Jako małe dziecko często spędzałem tam czas gdy to miejsce jeszcze funkcjonowało. Szkoda, że to wszystko zostało zniszczone i popadło w zapomnienie. 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego miejsca.

Autorzy Zdjęć:

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

Polub Naszego Facebooka i Instagrama. Odwiedź nasz kanał na YouTube.
fb_icon_325x325       instagram_app_large_may2016_200youtube-logo-full_color

 

 

 

6 thoughts on “Dawna pralnia i kotłownia Interferie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.