Dawne Zakłady Mechaniczne

Zakład powstał  w latach 50- tych XX w.  Zajmował się głównie produkcją silników wysokoprężnych i zespołów prądotwórczych. W latach 60. pracowało tu około 6 tys. osób.

Teren do dzisiaj objęty jest zakazem fotografowania i klauzulą poufności.Na 60 ha znajdowało się kilka olbrzymich hal i mniejszych budunków produkcyjnych. W zakładach produkowano także silniki do samochodów Żubr A80, a później nawet silnik o mocy 1000 KM do czołgu PT-91M. W XXI wieku zakład zaczął podupadać, aż w końcu w 2011 roku został zamknięty. Teren został podzielony i częściowo sprzedany prywatnemi inwestorowi. 

Fabryka zrobiła na nas duże wrażenie. Wielkie hale, w pełni wyposażone w sprzęt produkcyjny. Hamownia, biura, konstrukcyjne, magazyny z przeróżnymi częściami itp. Wszystko otwarte i czekające na uwiecznienie w kadrze. 

Dzisiaj sprzęt z tego zakładu jest powoli demontowany i wywożony. Powstanie tam osiedle. Tego co zobaczycie na tych zdjęciach, już w 80% nie ma.  Pozostanie tylko historia.

Przy okazji chcielibyśmy podziękować naszym kolegom i koleżankom z branży, za możliwość wprowadzenia i oprowadzenia nas po tej wspaniałej fabryce. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Autorzy Zdjęć

Marek Pawlicki

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Polub naszego Facebooka i Instagrama. Odwiedź nasz kanał na YouTube. Jesteśmy też na wykop.pl

      

Zapraszamy do odwiedzenia autorskiej strony naszel koleżanki z grupy Martyny. Strona poświęcona jest opuszczonym mijescom

One thought on “Dawne Zakłady Mechaniczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.