Kompleks szpitalny wybudowany w 1929 roku przez Niemców, służył Wermachtowi. Po II Wojnie Światowej został przejęty przez wojska radzieckie.Po opuszczeniu Polski przez Rosjan teren szpitala został przekazany

 w ramach rekompensaty  za utracone mienie osobom przesiedlonym po II wojnie światowej z za Bugu.

Mieszczący się w cichym lasku ogromny szpital mógł przyjąć 650 pacjentów, ale zazwyczaj nie wykorzystywano nawet połowy łóżek.Niesamowite miejsce, wielki kompleks budynków, kilka oddziałów – od chirurgii (sale operacyjne), poprzez psychiatrię, ortopedię i inne oddziały… Wielkie, długie na pół kilometra korytarze, które sprawiają takie wrażenie jakby nigdy się nie kończyły – coś niesamowitego – dosłownie nie widać ich końca! Oczywiście mnóstwo sal, pomieszczeń, mieszkań, zakamarków, przejść podziemnych, piwnic. Jest także ogromny basen pływacki, prawdziwe kino, sklepy, apteka, kuchnia, stołówka, sala konferencyjna, a także kościółek. Na zapleczu szpitalnego kościółka znajduje się chłodnia na ciała i prosektorium z lampą. Przerażające miejsce.Wizyta w tym miejscu może niejednego przyprawić o dreszcze, bo widoki są czasem doprawdy przerażające. Zdecydowanie najbardziej niesamowity opuszczony szpital jaki można zobaczyć w naszym kraju. Teren szpitala jest ogrodzony i pilnowany przez prywatną agencję ochrony. 

Od momentu powstania portalu www.aviatorurbex.pl szpital poradziecki  był jednym z pierwszych obiektów na naszej mapie eksploracyjnej. Polecamy każdemu odwiedzić to miejsce. Nie będziecie żałować a wspomnienia pozostaną wam na długie miesiące. 

Przedstawimy wam niepowtarzalne zdjęcia z tego obiektu. 

Autorzy zdjęć:

Marek Pawlicki

Martyna Zagórska 

Dawid Rzońca

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *