Kolejny biurowiec z minionej epoki odwiedzony przez naszą grupę. Wybudowano go na początku lat 70- tych. Przynależał niegdyś do Fabryki Urządzeń Przemysłowych. 

Opuszczony przez dyrekcję został 2001 .W czasie wojny produkcja fabryki do której przynależał biurowiec (wybudowany w latach 70-tych) podobnie jak w całych Niemczech, ukierunkowana była na potrzeby wojska. Od 1945 r. ZUP produkował maszyny i urządzenia dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego, energetyki i ochrony środowiska. Przez ponad 50 lat fabryka wytwarzała do 35 tys. ton urządzeń rocznie, z czego w szczytowym okresie ponad 70 proc. znajdowało nabywców za granicą. Jako generalny dostawca kompletnych obiektów wysyłała instalacje do produkcji kwasu siarkowego do Rosji, Niemiec, Czech, Maroka i Turcji. W okresie największej prosperity Zakłady Urządzeń Przemysłowych zatrudniały 4580 osób. W latach 70. miały własną szkołę zawodową i liceum, kształcące łącznie 500 uczniów. Niestety jak większość fabryk nie przetrwała okresu transformacji. 

My również niestety spóźniliśmy się o kilka lat. Około 2016 roku budynek został niemal w 90% opróżniony, co zobaczycie na fotografiach. Jest wystawiony na sprzedaż. Może niebawem znajdzie się chętny na kupno. 

Zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć z tego opuszczonego miejsca

Autorzy zdjęć:

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *