Niewielkie zdemilitaryzowane miasto garnizonowe z bogatą historią  we wschodnich Niemczech,Przez kilka stuleci było bardzo ważnym ośrodkiem 

militarnym dla Niemców  ale i również dla Rosjan, którzy zajęli je po II Wojnie Światowej i zajmowali aż do upadku ,, Muru Berlińskiego”Dzisiaj  w odróżnieniu od podobnych zespołów w Polsce pozostawionych przez Rosjan, opustoszałe budynki  pozostają nadal w bardzo dobrym stanie. Nie są na większą skalę dewastowane i rozkradane. Dodatkową atrakcję stanowi spora ilość przedmiotów pozostawionych w budynkach przez radzieckich żołnierzy. Bez większego trudu można natknąć się tu na różnego typu militaria, dokumenty, zdjęcia, obrazy, a nawet… samochody!

Szpital który zobaczycie na zdjęciach został wybudowany na początku XIX wieku. Spowodowane było to dynamicznym rozwojem militarnego miasta. Pierwotnie składał się z czterech budynków szpitalnych i gospodarczych. Służył żołnierzom Niemieckim i okolicznym mieszkańcom do 1945 r. aż zajęli go i zaadoptowali na swoje potrzeby sowieci. Opuścili go dopiero po upadku ,,Żelaznej Kurtyny”, czyli do około 1994 r. W jego wnętrzach można znaleźć liczne pozostałości.

Marek Pawlicki

Dawid Rzońca

Martyna Zagórska

GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *