Ostatnio mieliśmy możliwość sfotografowania bardzo dobrze zachowanego  śmigłowca wielozadaniowego zaprojektowanego w ZSRR – produkowanego

seryjnie w Polskiej WSK Świdnik – Mi-2 Był to Średni śmigłowiec wielozadaniowy zaprojektowany przez radzieckie biuro konstrukcyjne Michaiła Mila, produkowany seryjnie jedynie przez zakłady WSK Świdnik. Mi-2 był jedynym śmigłowcem konstrukcji radzieckiej nigdy nie produkowanym seryjnie w ZSRR.

Po zdjęciach może niektórzy wywnioskują, że zostały zrobione w muzeum. Nic bardziej mylnego. Śmigłowiec stoi na prywatnej posesji jednego z mieszkańców małej wioski w woj. Dolnośląskim. Był on pasjonatem i kolekcjonerem militariów Wojska Polskiego. Był, ponieważ rok temu umarł pozostawiając po sobie kilkanaście różnego rodzaju sprzętu wojskowego, którego przez lata kolekcjonował. Dzisiaj wdowa po nim, zachowała je i stoją. Mamy nadzieję , że w przyszłości nie trafią na żyletki. Śmigłowiec jest jednym z najbardziej ciekawych, stąd postanowiliśmy uwiecznić go w kadrze.

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘĆ

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.