Szkoła Lotników……………..

Niewielkie zdemilitaryzowane miasto garnizonowe z bogatą historią  we wschodnich Niemczech,Przez kilka stuleci było bardzo ważnym ośrodkiem 

militarnym dla Niemców  ale i również dla Rosjan, którzy zajęli je po II Wojnie Światowej i zajmowali aż do upadku ,, Muru Berlińskiego”Dzisiaj  w odróżnieniu od podobnych zespołów w Polsce pozostawionych przez Rosjan, opustoszałe budynki  pozostają nadal w bardzo dobrym stanie. Nie są na większą skalę dewastowane i rozkradane. Dodatkową atrakcję stanowi spora ilość przedmiotów pozostawionych w budynkach przez radzieckich żołnierzy. Bez większego trudu można natknąć się tu na różnego typu militaria, dokumenty, zdjęcia, obrazy, a nawet… samochody!

Koszary które tutaj widzicie zostały opuszczone przez Armię Radziecką w 1992 r. Do dzisiaj budynki nie są użytkowane. Przed przejęciem ich przez Rosjan w 1945 r. miejsce to było wykorzystywane przez niemieckie siły powietrzne ,,Luftwaffe” do szkolenia pilotów i inżynierów. Obok jest stare wojskowe lotnisko obecnie wykorzystywane do lotów rekreacyjnych.  Budynki koszarowe są mocno zdewastowane. Jedynym miejscem godnym uwagi jest poradziecki mural i klatka schodowa w budynku głównym. 

Autorzy Zdjęć:

Marek Pawlicki

Martyna Zagórska

Dawid Rzońca

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.