Zakład powstał w latach 70 -tych.  Specjalizował się w produkcji odlewów dla przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego. Był jednym z  najnowocześniejszych tego

typu zakładów w Polsce. Był… Po przemianach ustrojowych został nabyty przez zagranicznego inwestora, który po prawie 15 latach postawił go w stan upadłości likwidacyjnej.  Jak kapitalizm, to kapitalizm.

Tym miejscem zainteresowaliśmy się przypadkiem. Kilku naszych znajomych ze środowiska odwiedzało ją wcześniej. Z racji tego, że bardzo lubimy obiekty przemysłowe postanowiliśmy nie odpuszczać tego miejsca. Do wnętrza dostaliśmy się bez większych problemów. Niestety po prawie 20 minutach przyjechały dwa patrole policyjne i ochrona. Nie udało się wszystkiego zwiedzić i uwiecznić. Piszemy o tym, gdyż taka sytuacja pierwszy raz nas spotkała. Jak to mówią – zawsze musi być ten pierwszy raz. Na szczęście skończyło to się tylko spisaniem.  Będziemy ten wypad bardzo miło wspominać. Poniżej skromna galeria zdjęć. 

Marek Pawlicki

Martyna Zagórska

Dawid Rzońca

Paulina Król

Gabriel Kondras

 GALERIA ZDJĘĆ

4 komentarze

 1. Brawo! Kibicuję wam w dalszych eksploracjach! 😀
  Dzięki wam sam zacząłem się tym interesować i co prawda jestem na etapie zbierania pieniędzy na kamerę, ale już zacząłem sobie łowić miejsca, które chciałbym zwiedzić. Byliście moją inspiracją do założenia bloga o podobnej tematyce: urbexteam.one.pl
  Dzięki, że jesteście!

  1. Author

   Bardzo nam miło – tylko czemu tam na tym (skopiowanym blogu) muszą być wpisy: nawiedzone, nawiedzony itp?

   1. Nie rozumiem pytania. “Nawidzone, nawiedzony” to słowa kluczowe. Chodzi o widoczność w wyszukiwarkach. I co znaczy “skopiowanym” blogu? Teksty są oryginalnie pisane przeze mnie, a nie skopiowane. I szukam po prostu takich miejsc z jakaś miejską legendą dotyczącą duchów, dla klimatu.

    1. Author

     Teksty są oryginalne, ale blog jako (szablon) został skopiowany. Kolor nawet jest ten sam, Skoro już zainspirowałeś się, to powinieneś stworzyć inną stronę (czymś się wyróżnić), a tak to zawsze będzie kopia. Jeżeli chodzi o ,,nawiedzone” to niestety ale my, a szczególnie ja nie popieram tego typu sformułowań, po to by nakręcać oglądalność. To są złe praktyki, które niestety stosują znani eksploratorzy na YT a my jesteśmy dalecy od tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *