Obszar na którym stoi dawna huta było niegdyś miastem szkła i porcelany. Obie gałęzie przemysłu niestety upadły. Przejeżdżając autem po mieście można zauważyć dawne pozostałości po tym wielkim przemyśle.

Jedną z tych pozostałości jest owa huta szkła, która zobaczycie poniżej w galerii. Znaki standardowo wskazywały, że miejsce jest monitorowane – ale na pierwszy rzut oka jak i już później nie zauważyliśmy żadnych kamer i czujek. Trzeba jak zwykle uważać na okolicznych mieszkańców, którzy lubią dzwonić na policję. Na szczęście huta jest oddalona od zabudowań mieszkalnych więc trzeba mieć naprawdę pecha, by się na kogoś natknąć. Hutę zamknięto w 1996 roku. Kiedyś dawała zatrudnienie prawie 1000 rodzin. W czasie II wojny światowej wytwarzano tu słoje. Dziś popada w ruinę i czeka najprawdopodobniej na wyburzenie.

Trochę od siebie.

Podczas naszego ubiegłorocznego wyjazdu bardzo dużo zaplanowanych miejsc nie odwiedziliśmy z uwagi na nowe zabezpieczenia, prace remontowe lub po prostu pecha. Huta była na liście rezerwowej. Dostać do niej z początku nie było łatwo. Od frontu co chwilę ktoś przechodził i jeździły auta. Na tyłach całego terenu rozciągała się wysoka siatka i potężna skarpa. Na szczęście udało się znaleźć lukę i wejść na teren. Potem było już łatwiej.

Poniżej galeria zdjęć

Marek Pawlicki

GALERIA ZDJĘC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *